케이크 : 오늘의 회화/c : 오늘의 회화 2019
19.1007
미인생
2020. 5. 6. 18:53
반응형
#. 19.1007
@@ How much is it per ~ ?
~당 얼마죠?
How much is it per hour?
How much is it per week?
How much is it per song?
@@ It costs the same whether ~
~하든 안 하든 가격은 똑같아요
It costs the same whether it's for an hour or for five hours.
It costs the same whether you add a topping or not.
It costs the same whether you order this one or that one.